wbw.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu

CiekawostkiUrodaZdrowie

Sposoby na pozbycie się cellulitu z ud

Sposoby na pozbycie się cellulitu z ud

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Problem ten dotyka większości kobiet, nawet tych, które ogólnie są szczupłe. Pojawia się głównie na udach. Powstawaniu tzw. pomarańczowej skórki sprzyja też produkcja estrogenu. Niewłaściwa gospodarka hormonalna powoduje zatrzymanie wody w organizmie, a co za tym idzie powstawanie cellulitu. Dowiedz się, jak pozbyć się cellulitu z ud i przywrócić skórze jędrność.

Zobacz także: Infekcje układu moczowego – jak sobie z nimi radzić?

Aktywność fizyczna

W walce z cellulitem warto postawić na aktywność fizyczną. Nie musisz iść na siłownię, ani kupować drogiego sprzętu. Do ćwiczeń wysmuklających nogi należą przysiady, zakroki, czy unoszenie nóg. Potrzebujesz do nich jedynie założyć wygodny strój i znaleźć kawałek podłogi.

Na redukcję cellulitu najlepsze są ćwiczenia o umiarkowanej intensywności i należy do nich pilates. Trening dodatkowo pomaga uelastycznić ciało i pozbyć się bólu kręgosłupa.

Zacznij chodzić na basen. Pływanie nie obciąża organizmu, a świetnie sprawdzi się w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w postaci cellulitu. Regularne ćwiczenia fizyczne i pływanie wpłyną prozdrowotnie na cały organizm.

Zdrowa dieta

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Powinnaś wypijać około 2-2,5 litra wody. Unikaj jednocześnie słodkich napojów – to puste kalorie, które nie nawadniają, a czasem powodują, że jeszcze bardziej chce się pić.

Dieta na cellulit powinna być oparta za zasadach racjonalnego odżywiania. Staraj się jeść proste, nieprzetworzone produkty. Komponując posiłki dbaj o to, by zawierały dużo warzyw i owoców. Unikaj smażenia i opiekania na głębokim tłuszczu.

Ogranicz, a najlepiej wyklucz, produkty typu fast food oraz słone przekąski (chipsy, czy paluszki)
Nie musisz całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale jedz je rzadziej i wybieraj świadomie te z lepszym składem (chociażby bez tłuszczu palmowego). Biały makaron i pieczywo zastąp pełnoziarnistymi.

Pielęgnacja w domu

Pamiętaj o właściwej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Zacznij od wykonywania naprzemiennie zimnych i ciepłych natrysków, co przyspieszy krążenie krwi. Możesz też umyć skórę przy użyciu rękawicy albo szorstkiej gąbki.

Codziennie szczotkuj skórę na mokro lub na sucho. To nie tylko pomoże pozbyć się cellulitu, ale także oczyści z toksyn i złuszczy martwy naskórek. Masaż przy użyciu szczotki z naturalnego włosia poprawi sprężystość skóry i pomoże rozbić komórki tłuszczowe zgromadzone tuż pod jej warstwą w postaci cellulitu.

Zabiegi w klinikach kosmetycznych

Kliniki medycyny estetycznej oferują wiele nieoperacyjnych zabiegów, które pozwalają pozbyć się cellulitu. Najczęściej polegają na stymulowaniu komórek przy użyciu lasera lub fal radiowych. Są wysoce skuteczne i pozwalają pozbyć się trwałych zmian. Niewątpliwie ich wadą jest wysoka cena. Ponadto niewłaściwy tryb życia i zła dieta, a także brak odpowiedniej pielęgnacji spowodują, że problem cellulitu będzie powracać.

Efekt jojo co to? Jak zapobiegać efektowi jojo?

Udostępnij