Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jak wyregulować brwi

Jak wyregulować brwi, by wyglądały naturalnie?

Data publikacji 7 lipca 2022


Zadbane, dopasowane do kształtu twarzy brwi to popularny sposób na podkreślenie własnej urody. Brwi mogą uwydatnić kształt i kolor oczu, a skomponowane kolorystycznie z włosami stworzą spójny wizerunek. Dowiedz się, jak wyregulować brwi i dbać o nie, by były mocne i zdrowe.

Zobacz także: Jak naturalnie powiększyć usta? Sprawdzone sposoby

Domowe sposoby na regulację brwi

Kiedy zdecydujesz się na samodzielną regulację brwi, pamiętaj o tym, by najpierw nadać im kształt. Dziś modne są mocno zarysowane brwi, więc usuwaj włoski stopniowo, kontrolując, czy brwi nie są za cienkie. Jeśli regulujesz brwi pierwszy raz, możesz użyć pęsety – wybierz taką o cienkim zakończeniu. Jeśli masz już doświadczenie, możesz kupić specjalny wosk do depilacji brwi.

Oczyść skórę przy pomocy toniku. Dobrze też wykonywać zabieg po kąpieli, bo ciepło pary wodnej otwarło mieszki włosowe i łatwiej będzie się pozbyć włosków. Zacznij od wyczesania brwi, kierując je ku górze, nieco pod skosem na zewnątrz.

Aby nadać brwiom kształt, użyj kredki do oczu, ołówka lub patyczka. Najpierw ułóż go pionowo wzdłuż nosa, by przechodził przez wewnętrzny kącik oka. Miejsce styku z brwiami wyznaczy ich początek. Potem skieruj do zewnątrz i zatrzymaj się, gdy znajdzie się na tęczówce. W ten sposób wyznaczysz najwyższy punkt brwi. Aby określić, gdzie brwi powinny się kończyć, przechyl kredkę/ołówek jeszcze bardziej, by zetknął się z zewnętrznym kącikiem.

Podczas wyrywania włosków, rób to zgodnie z kierunkiem wzrostu. Im niżej uda ci się złapać włosek, tym łatwiej go wyrwiesz. Niemalże zawsze wyrywa się włosy jedynie z dolnej części brwi. Góra może zostać nieco nieregularna.

Jeśli nie masz doświadczenia, a twoje brwi mają ładny kształt, wystarczy, że usuniesz pojedyncze włoski, które pojawiają się zwłaszcza po zewnętrznej stronie.

Wizyta w salonie kosmetycznym

Zabieg regulacji brwi wykonasz także w każdym salonie kosmetycznym. Kosmetyczka nie tylko nada brwiom ładny kształt, ale także może podkreślić ich kolor za pomocą henny. Całość trwa maksymalnie 30 minut, a efekty utrzymują się około miesiąca.

Zawsze decyduj się na zmiany stopniowo. Jeśli będą zbyt drastyczne, możesz czuć się nienaturalnie. To zwróci też uwagę innych, którym będzie na początku ciężko przyzwyczaić się do zmiany.

Jak na co dzień dbać o brwi?

Na co dzień używaj gotowej odżywki do brwi. Możesz je także pielęgnować i pobudzić do wzrostu przy pomocy olejku rycynowego.

Jeśli twoje brwi nie są zbyt gęste i chcesz nadać im kolor, możesz użyć kredki. Najlepiej zacznij do jasnego brązu – czarny kolor może być zbyt wyrazisty.

Pamiętaj, że brwi to jeden z pierwszych elementów na twarzy, które zauważy twój rozmówca – dlatego tak ważne jest, by nie były przerysowane, ale pasowały twarzy. Warto więc, byś wiedziała, jak regulować brwi, by poprawić nieco to, co dała ci natura.

https://wbw.pl/sposoby-na-pozbycie-sie-cellulitu-z-ud/

Oczyszczacz powietrza – czy warto zainwestować w to AGD?

Redakcja wbw.pl

Jesteśmy grupą miłośniczek urody i zdrowia. Dzielimy się poradami i ciekawostkami z zakresu lifestyle, urody, zdrowia i diet.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?