Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle zabawki do samochodu

Zabawki do samochodu – co wybrać?

Data publikacji 8 lipca 2022

Podróż samochodem z dzieckiem może być męcząca oraz monotonna. Jazda może trwać kilka godzin, a dziecko w tym czasie bardzo się nudzić. Warto uzbroić się w cierpliwość, ale też odpowiednio przygotować się. Przygotowaliśmy poradnik z pomysłami jakie zabawki do samochodu mogą Ci się przydać, jeżeli wybierasz się na podróż z dzieckiem. Zależy to oczywiście też od wieku pociechy. Nasze pomysły są zróżnicowane, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie i swojego maleństwa. 

Zobacz także: Co jeść, żeby nie przytyć?

Zrezygnuj z urządzeń elektronicznych 

Tak jak już wspomnieliśmy zależy to od wieku dziecka. Warto jednak postawić na wybór bardziej kreatywny, niż zwykły tablet czy telefon. Urządzenia elektronicznie nie są dobrym wyborem. Mogą niepotrzebnie przeciążać oczy malucha. Zbyt dużo technologii może źle wpływać na rozwój dziecka. Dlatego w podróży staraj się oszczędzać urządzeń elektronicznych i zająć swojego maluszka czymś ciekawszym. 

Jakie zabawki do samochodu? 

Przejdźmy do konkretów i zastanówmy się nad pomysłami kreatywnych zabawek do samochodu. 

  • zawieszki z maskotkami

Najlepiej przy wyborze skupić się na tych, które są dodatkowo śpiewające czy poruszające się. Warto stawiać też na mocne, jaskrawe kolory, które od razu rzucają się w oczy. Taką zawieszkę możemy powiesić na fotelu lub uchwycie od fotelika. Dzieci uwielbiają skupiać się na takich kolorach. Taka zabawka zapewni maluszkowi zainteresowanie oraz rodzicom spokojną drogę. 

  • książeczki interaktywne 

Obecnie na rynku mamy dostępne książeczki, które posiadają elementy do przesuwania lub otwierania jakiś okienek. Warto wybierać książeczki, które mogą dodatkowo się świecić, bądź grać. Książeczki są o tematyce życia codziennego. Dziecko musi się skupić oraz zająć samo odpowiednim działaniem. Pociecha zajmie się taką zabawką przez dłuższą chwilę. 

  • panel z interaktywną kierownicą

Taki gadżet zajmie nasze dziecko na dłuższą chwilę. Kierownica wydaje z siebie różne dźwięki, co zachwyci niejedno dziecko. Taka zabawa rozwija ćwiczenia logopedyczne, poprzez naśladowanie różnych dźwięków. Dziecko może naśladować ruchy, czy też dźwięki wydawane przez kierownicę. Dodatkowo do zestawu dodane są kluczyki, czy nawet wyświetlacz, który ma emitować jazdę. To doskonały symulator ruchu dla dziecka.

  • znikopis

To interaktywna tablica, na której dziecko może rysować i pisać. Poprzez swoje właściwości nie musimy zużywać papieru czy też kredek. Jest to również wygodna opcja do użycia w samochodzie. 

  • aparat 

Taka zabawka może wydawać różne dźwięki oraz zawierać w sobie już zdjęcia na wyświetlaczu. Maluch będzie zafascynowany i na dłuższą chwilę zajmie się robieniem zdjęć. 

  •  pacynki na palec

Kukiełki rozbawią dziecko oraz poruszą jego wyobraźnie. Do jazdy autem sprawdzą się te o mniejszych rozmiarach. Posiadając takie ludziki, które również mogą być w formie zwierzątek możemy wymyślać przeróżne bajki czy historyjki. Zdecydowanie będzie to fantastyczne zajęcie na rozwój wyobraźni u dziecka.

  • tablet edukacyjny 

Pomysł ten jest z pewnością lepszym rozwiązaniem dla dziecka niż podsuwanie mu urządzenia elektronicznego. Poprzez zabawkowy tablet dziecko słucha informacji ze świata, odgadywać zagadki lub grać w gry edukacyjne. 

  • labirynt sensoryczny 

Taka gra polega na przepchnięciu odpowiednio kulki w labirynt z jednego miejsca na następne. Labirynt jest idealnie dopasowany do zabaw w aucie, ponieważ nie ma możliwości zgubienia żadnych elementów. 

  • lusterko do zabawy

Zabawka interaktywna zawiera w sobie różne dźwięki, czy nawet wyświetlacze, które zmieniają kolory tła czy światła. Dziecko może przeglądać się w lustrze i robić różne miny. Gra zachęca do skupienia dziecka oraz do rozpoznawania różnych mimik. 

Sprawdź! To już masz w domu!

Zabawkę do samochodu możesz znaleźć u siebie w domu, sprawdź sam, zanim wydasz pieniądze.

  • balony

Jeden z najprostszych pomysłów na efektywne zajęcia dla dziecka. Balony można dmuchać czy też pocierać o różne powierzchnie. Balony dla dziecka będą niezmiernie atrakcyjne, szczególnie te w jaskrawych kolorach. 

zabawki do samochodu jakie wybrać

Podsumowanie: zabawki do samochodu – jakie wybrać? 

Podsumowując to wszystkie pomysły na zabawki do samochodu dla dziecka. Warto zastanowić się nad zakupem edukacyjnych gier. Z pewnością takie zabawki wnoszą coś więcej dla rozwoju dziecka niż wyłącznie oglądanie bajek przez całą podróż. Wybór jest ogromny, więc też warto zdecydować się na te, które są mocno kolorowe lub w kolorach jaskrawych. Pamiętajmy też o swojej wygodzie, która w aucie powinna być najważniejsza. Wybierajmy takie gry czy zabawki, które nie mają dużo elementów, tak aby dziecko nie rozrzucało ani nie pogubiło elementów po całym aucie.

Antykoncepcja online

Redakcja wbw.pl

Jesteśmy grupą miłośniczek urody i zdrowia. Dzielimy się poradami i ciekawostkami z zakresu lifestyle, urody, zdrowia i diet.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?