Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś
Ciekawostki impreza w stylu prl

Impreza w stylu PRL – jak powinna wyglądać?

Data publikacji 28 maja 2022

Impreza w stylu PRL jest bardzo popularna w obecnych czasach. Jest to świetny pomysł na przebierany event. Znajomi uwielbiają przebrania w stylu PRL. Tak zorganizowane wydarzenie powinno zostać zapamiętane przez gości przez długi czasu. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować imprezę w stylu PRL.

Zobacz także: Jakie są atrakcje na imprezy?

Impreza w stylu PRL- w jaki sposób ją przygotować?

Żeby impreza w stylu PRL była odpowiednio przygotowana, należy na początku stworzyć odpowiedni klimat. Wiadome jest to, że taka impreza musi mieć właściwą oprawę, która powinna przenieść towarzystwo w czasy kartek na mięso, a także gigantycznych kolejek. Trzeba zadbać o to, żeby lokal, w którym obywa się wydarzenie dobrze się prezentował. Dlatego dobrym pomysłem jest wypytanie rodziny oraz znajomych o to, czy mają jakiekolwiek pamiątki z tego okresu. Warto je porozkładać po domu bądź lokalu. Dobrym pomysłem będzie porozkładanie syfonu, starego telefonu, kanki na mleko, a także sztucznych kwiatów w wazoniku. Ceniony jest też gramofon, odtwarzacz kaset, żeliwna maszynka do mielenia czy stare fotele bądź taborety. Warto wydrukować charakterystyczne plakaty, a kanapę należy nakryć wzorzystym kocem. Na drzwiach dobrze jest zawiesić zasłonę koralikową bądź paskową.

W jaki sposób wydrukować imprezę w stylu PRL?

Przygotowując mieszkanie bądź lokal do imprezy w tym stylu, warto jest nakryć stół białym wykrochmalonym obrusem bądź barwną ceratą. Jeżeli mowa o zimnych napojach, to trzeba je podawać w małych słoikach. Kawę oraz herbatę trzeba podać gościom w cienkich szklankach w koszyczku. Takie zabiegi pomogą odtworzyć czasy PRL-u. Nie można też zapomnieć o potrawach. Na stylizowanej imprezce nie powinno zabraknąć pamiętnych potraw. Okazuje się, że w czasach, kiedy wszystkiego brakowało gospodynie zmuszone były do niezłego kombinowania, żeby przygotować imprezę. Dlatego warto podać rosół z domowym makaronem oraz z bułką paryską. Innym pomysłem jest pomidorowa na koncentracie pomidorowym. Jeżeli mowa o zupach, warto też rozważyć żur, a także flaki po zamojsku. Należy pamiętać, że mięso było wtedy najbardziej cenionym oraz pożądanym produktem. Żeby je dostać, trzeba było stać przez wiele godzin w kolejce. Jeżeli ktoś miał rodzinę na wsi, czasami udawało się załatwić kawał mięsa, który był szybko rozchwytywany w domu. W tamtych czasach serwowano przede wszystkim kotlety mielone, a także schabowe. Był to prawdziwy rarytas uwielbiany przez praktycznie wszystkich. Jeżeli mowa o substytutach to często ludzie jedli mortadele w panierce.

incontinox na nietrzymanie moczu

Redakcja wbw.pl

Jesteśmy grupą miłośniczek urody i zdrowia. Dzielimy się poradami i ciekawostkami z zakresu lifestyle, urody, zdrowia i diet.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?