Najbardziej pamiętne momenty wiosennych eliminacji WBW 0

Za nami siedem z dwunastu zaplanowanych na ten rok imprez eliminacyjnych WBW 2017. Do tej pory zawitaliśmy kolejno do Poznania, Krakowa, Zielonej Góry, Olsztyna, Łodzi, Tychów oraz Rzeszowa. Jedne imprezy wypadały nieco lepiej, inne odrobinę gorzej, jednak z każdej z nich zdecydowanie jest co wspominać. W oczekiwaniu na rozpoczęcie jesiennej rywalizacji (2 września w Warszawie) zapraszam Was więc na przegląd najbardziej pamiętnych momentów ze wszystkich spośród siedmiu dotychczasowych imprez eliminacyjnych WBW 2017.

Czas, start! 

  • Poznań, Klub Trops, 18.03.2017

Do stolicy Wielkopolski udaliśmy się na pierwsze tegoroczne elimki. Z Klubu Trops zapamiętamy z pewnością wystrój rodem z balu gimnazjalnego, niesamowitą energię widzów, ale i fatalne nagłośnienie. Jeśli chodzi o wydarzenia na scenie, tam bezsprzecznie królował znajdujący się w mega gazie Kaz, jednak to nie jego występ zapadł nam wówczas najmocniej w pamięć. Do dziś wspominacie z pewnością kozackie wejścia 15-letniego Trampa, który okazał się rewelacją poznańskich elimek. Bezpardonowe wjazdy, iście punchline'owy sznyt i mega pewność siebie – tym wszystkim zaskoczył nas młody reprezentant Konina. W Poznaniu z dobrej strony pokazali się również półfinalista, Milu i finalista, Toczek, jednak serca wielkopolskiej publiki udało się zgarnąć przede wszystkim Trampowi. Zapytacie czemu?

"Jestem prawiczkiem? Zniszczę człowieku, to zobaczysz kurwa za dziewięć miechów" :D

 

  • Kraków, Klub Żaczek, 25.03.2017

Już tydzień po hucznej inauguracji w Poznaniu udaliśmy się z ekipą WBW do Krakowa, by zorganizować drugą z tegorocznych imprez eliminacyjnych. Zarówno poziom walk na scenie, jak i energia publiki pozostawiały wiele do życzenia, co nie znaczy, że w stolicy Małopolski nie działo się nic godnego uwagi. Imprezę wygrał na pełnym luzie zapijaczony Milu, jednak to, co najciekawsze działo się w jej początkowych rundach. Z pewnością pamiętacie zakończony kozacką dogrywką bój Murzyna z kolejnym z "młodych gniewnych" Ksywą, ale by nie zasypywać Was zbytnio walkami "małolatów" zostawię tu inny, świetny pojedynek 1/8 finału pomiędzy Rybą a Osetem. Pierwsze wejście reprezentanta Łodzi to bez wątpienia jeden z najbardziej stylowych wjazdów dotychczasowych elimek, a dwie kolejne odpowiedzi jego oponenta z Radomia to pokaz czystej istoty punchline'owego, bezpardonowego stylu nowego pokolenia rodzimych fristajlowców. 

Styl, flow, pancze? Mamy to wszystko!

 

  • Zielona Góra, Klub Wyspa, 04.08.2017

Dwa tygodnie odpoczynku i uderzamy do Zielonej Góry! Obawy były spore – baliśmy się małego zainteresowania lokalnej publiki, niskiej frekwencji najlepszych zawodników, a okazało się, że to właśnie na zachodnich krańcach Polski czekała na nas bezsprzecznie najlepsza z dotychczasowych imprez eliminacyjnych. Bitwę kozacko rozkręcał prowadzący Filipek, w dopingowaniu MC's wtórowała mu mega żywiołowa publika, a główni bohaterzy eventu nie zawiedli nas ani przez moment. Ostatecznie najlepszym z nich okazał się reprezentant Śląska Peus, jednak bez dwóch zdań nic ani nikt nie przebije tego, co w ćwierćfinałowym starciu z Toczkiem zapodał nam zeszłoroczny finalista z Wrocławia, Spartiak. Serio, niesamowity ogień!

Trzy najlepsze wejścia dotychczasowych elimek? Chyba i dziś należy przyznać Filipkowi sporo racji ;)

 

  • Łódź, Klub Soda, 21.04.2017

Czwartym przystankiem na najdłuższej z dotychczasowych dróg eliminacyjnych w historii WBW była w tym roku Łódź. Iście patologiczny klimat, hektolitry wypitej wódki i mega stylowe wydarzenia na scenie – to wszystko, jak za każdym razem, zawitało wraz z WBW do Klubu Soda. Pod koniec kwietnia na łódzkiej scenie bezsprzecznie królował Oset, jednak z racji, iż jedną z jego walk eliminacyjnych wrzuciłem już powyżej, tym razem poczęstuje Was nieco gorzej zapamiętanym, lecz niemniej zajebistym pojedynkiem. O Murzynie od dawna mówi się, że jest jednym z najbardziej niedocenianych polskich raperów battle'owych, a o Willu Spliffie również zaczyna się w środowisku mówić coraz więcej i to zazwyczaj w samych superlatywach. W Łodzi obaj panowie zapodali nam stojącą chyba na najwyższym poziomie walkę, a jej zwycięzca, Murzyn wzniósł się wówczas chyba na absolutne wyżyny swych niemałych możliwości. 

Wejścia na temat? Obczajcie to Murzyna – myślę, że mogę zaryzykować, iż lepszego w tym roku na WBW jeszcze nie było :)

 

  • Olsztyn, Klub Nowy Andergrant, 12.05.2017

Zasłużone trzy tygodnie przerwy i lecimy na Olsztyn! Na scenie zamiast Filipka i Dolara, Flint, pod nią kozacko reagująca publika, a w świetle jupiterów parę naprawdę zajebistych starć. Królem Warmii i Mazur został Ryba, który to jednak po drodze do pierwszego w tym roku triumfu musiał stoczyć parę bardzo wyrównanych battle'i. Najwyżej poprzeczkę zdołał postawić mu słynny pirat, Yowee, który burzę swych imponujących włosów zamienił na garść jeszcze bardziej soczystych i spontanicznych linijek. Jego półfinałowa, zakończona dwiema dogrywkami walka z Rybą z pewnością może aspirować do miana najlepszego starcia wiosennej rundy el. WBW 2017. Może i nie mieliśmy pokazu stylówki i flow, ale myślę, że ilość oraz jakość rzucanych punchline'ów w pełni nam to rekompensuje. 

Smacznego!

 

 

  • Tychy, Underground Pub, 27.05.2017

Kolejny przystanek: Śląsk. W Tychach mieliśmy jedne z najbardziej "lokalnych" elimek, na których pokazało się z dobrej strony paru mniej znanych reprezentantów śląskiej sceny bitewnej. W pamięci pozostanie nam z pewnością kozacki występ Pukusia oraz Lukiego, jednak bez dwóch zdań gwiazdą majowego wieczoru w Tychach był nie kto inny jak Wudo. Wygrana z Boberem oraz Peusem, a także nokaut na Buczim – to całkiem pokaźny skalp, jaki zdołał zdobyć na Śląsku mianowany na następcę samego Szydercy, reprezentant Radlina. Zapytacie o wejścia wieczoru? Cóż, chyba wypada wskazać na te z walki 1/8 finału, których ofiarą padł znajdujący się w zupełnie niezłej dyspozycji Buczi...

"Buczi wyrywa dupeczki, zaczyna rozmowy, każda daje mu numer...10-cyfrowy" :D :D

 

  • Rzeszów, Klub Vinyl, 10.06.2017

Na ostatnie z eliminacji rundy wiosennej WBW 2017 udaliśmy się do Rzeszowa. Na Podkarpaciu zobaczyliśmy najgorzej obsadzoną i stojącą na najniższym poziomie bitwę spośród dotychczasowych elimek, jednak i tam byliśmy świadkami bardzo istotnych a wręcz historycznych wydarzeń na scenie. Mam tu na myśli rzecz jasna pierwszy w historii triumf na eliminacjach WBW aktualnego mistrza Bobera, który po niepowodzeniach na poprzednich imprezach wreszcie dopiął swego i zgarnął upragnione 30 pkt. do ligowej tabeli eliminacji, które zapewniają mu spokój i bezpieczną pozycję przed jesienną rundą zmagań. Reprezentant Bielska co prawda nie musiał się wówczas wznosić na wyżyny swoich możliwości, jednak stabilna forma, którą pokazał także i w zwycięskim finale z Q-keyem, pozwoliła mu odnieść pewny triumf. Co ciekawe również dla reprezentanta Łęcznej był to moment historyczny, gdyż druga lokata na rzeszowskich elimkach jest jego bezsprzecznie największym osiągnięciem w całej freestyle'owej karierze.

A mało brakowało, by mogło być jeszcze lepiej ;)

 

  • Ciąg dalszy już...lada moment!

2 września uderzamy na warszawskie Hybrydy, 16 lecimy do Wrocławia a w następnej kolejności odwiedzimy jeszcze Gdańsk, Białystok i Częstochowę. Do tego czasu rozstrzygnie się wszystko – dotrzemy do mety zmagań eliminacyjnych i wyłonimy najlepszą szesnastkę, która weźmie udział w listopadowych półfinałach w Krakowie i Bydgoszczy. No a na koniec Wielki Finał – 25 listopada, wypełniona po brzegi warszawska Proxima i ośmiu najlepszych raperów battle'owych w Polsce w walce o mistrzowski pas WBW 2017. Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy...a gdzie tam! Zamiast tego ruszamy dupę na bitwę i stajemy się częścią jubileuszowej, piętnastej edycji Wielkiej Bitwy Warszawskiej!

Widzimy się u Ciebie w mieście...i na finale w Proximie;) Do zobaczenia!

Komentarze (0)

MC
SOCIAL MEDIA

   

NEWSLETTER

Dodaj e-mail aby dostawać info o bitwach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe