Cztery oblicza Microphone Masters XI 0

Ostatnimi czasy mogliście poczytać na naszej stronie o niezwykle barwnej i pełnej wyjątkowych epizodów historii Microphone Masters. Otóż, jak doskonale wiecie, wcale nie zamierzamy jej kończyć,a zrobimy wszystko, by uczynić ją jeszcze wspanialszą i rozleglejszą. Już 11 lutego w Lublinie ponownie wręczamy pióro, atrament i kartkę najlepszym freestyle'owcom, którzy razem z Wami, publiką będą mieli za zadanie napisać kolejny, miejmy nadzieję, iż równie niepowtarzalny rozdział dziejów Microphone Masters. Tym razem w rolę mistrzów mikrofonu wcielą się Bober, Filipek, Szyderca oraz Dolar, a pieczę nad anonsowaniem MC's oraz kolejnością wejść będzie sprawował Flint. No to co, chyba szykuje się całkiem fajna impreza?

Na scenie Microphone Masters gościliśmy już niemal wszystkich najlepszych polskich freestyle'owców bitewnych. Parokrotnie pojawiali się Tet, Duże Pe czy Muflon, a my po dziś dzień pamiętamy niektóre z ich kozackich popisów. Za nami edycje iście spektakularne, a także te nieco gorsze i słabiej obsadzone.

Jedno jest jednak pewne - jedenasta odsłona MM ma potencjał, by stać się jedną z najbarwniejszych w historii, by przysporzyć nam klasyków, które będziemy mogli odświeżać jeszcze przez długie, długie lata.

No właśnie, tyle że wszystko pozostaje w rękach, głowach i gardłach startujących zawodników. To oni zadecydują, o tym jak zapamiętamy kolejną z edycji Microphone Masters i to im na parę tygodni przed imprezą należy przyglądać się ze szczególną uwagą. A więc zróbmy to i poświęćmy tegorocznym mistrzom mikrofonu choć parę krótkich linijek.

Pamiętajcie, że dystans i humor mogą być częścią nie tylko freestyle'owych bitew, ale i felietonów ;)

Bober - populista, hipokryta, mistrz WBW 2016 i... właściwie to wiecie o nim wszystko. Co by nie mówić bielski raper to prawdziwy mistrz mikrofonu, gość, który swoje udowodnił na przeciągu całego zeszłego roku i na Microphone Masters do Lublina może przyjechać jedynie w celu zebrania plonów swoich rewelacyjnych występów. Ale czy aby na pewno tak się stanie? Wątpię, Bober będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony szczególnie w rywalizacji z Filipkiem, z którym to przegrał aż trzy z ostatnich czterech starć bitewnych. Z Szydercą z kolei panowie mają obecnie remis 1:1, a premierowy pojedynek z takim oldschoolowcem jak Dolar zawsze stanowi nie lada wyzwanie i wydarzenie. Zresztą już samo bycie mistrzem WBW zobowiązuje i jestem przekonany, iż Bober wpadnie na MM po raz kolejny przekonać nas, iż zdobycie mistrzowskiego pasa Wielkiej Bitwy Warszawskiej jest w jego przypadku tożsame z bycie najlepszym fristajlowcem bitewnym w kraju. Sprawdź bitwy Bobera na WBWtv!

Dolar - Pozwólcie, że zacznę cytatem zapożyczonym od samego MC z Lublina. "Nigdy nie zdobyłem pasa, ale moje flow jest święte i może w dzisiejszych czasach jestem the most underrated"- nawinął Dolar w kawałku "Kiedyś", który ujrzał światło dzienne w marcu 2015 roku. Przed paroma laty być może rzeczywiście brakowało mu szerszego uznania, na które tak pieczołowicie pracował, pięć razy awansując do finału WBW, wygrywając niesamowicie mocno obsadzoną Bitwę o Mokotów, a także szereg innych, mniejszych imprez. Dziś jednak dzięki ciągłemu udzielaniu się na wolnostylowej scenie - kozackich showcase'ach podczas ostatnich edycji WBW oraz zdobyciu trzeciego miejsca na pierwszej edycji Bitwy o Pitos wydaje mi się, że Dolar w powszechnej opinii nawet i najmłodszych fanów wolnego stylu zyskał należyte mu uznanie i szacunek. Z kolei dla tych, którzy śledzą losy battle'owego podwórka od dawna, MC z Lublina na zawsze pozostanie legendą - gościem, który nie tylko rywalizował z największymi , ale i wielokrotnie ich pokonywał. Fristajlowcem, którego flow rzeczywiście możemy uznać za święte, a deklarację występu na MM XI za możliwie najlepszy prezent dla wszystkich fanów wolnego stylu na rozpoczęcie nowego roku na scenie bitewnej. Sprawdź bitwy Dolara na WBWtv!

Szyderca - Znakomita część znawców freestyle'u - a w tym sami finaliści WBW 2016 - właśnie w nim upatrywali głównego kandydata do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu. Szydi w świetnym stylu powrócił w zeszłym roku na scenę Wielkiej Bitwy Warszawskiej, z hukiem triumfował na ostatnich eliminacjach w Częstochowie, lecz już podczas wielkiego finału w Proximie czegoś mu zabrakło. Jedni mówią, że charyzmy, inni że "delivery", a jeszcze inni, że brakuje mu po prostu umiejętności warsztatowych. No dobra, a co ma na ten temat do powiedzenia sam zainteresowany? "Polski freestyle coraz mocniej docenia walory czysto rapowe. - przekonuje Szydi. – Ja odbieram to pozytywnie, bo dla wielu panczlajnerów będzie to motorem napędowym do rozwijania się również na tym polu, które dotychczas było przez nich nieco zaniedbywane." Cóż, nie mam pojęcia, czy pierwsze efekty tego rozwoju w przypadku Szydercy będziemy mogli zobaczyć już 11 lutego w Lublinie, lecz skoro on sam przekonuje, iż zamierza się wziąć mocno do pracy nad elementami freestyle'u, które od zawsze bardzo u niego kulały, myślę, że możemy być gotowi na małe, acz całkiem sympatyczne zaskoczenie. Wszak Microphone Masters to świetna okazja, by udowodnić, iż jest się mistrzem mikrofonu "pełną gębą". Sprawdź bitwy Szydercy na WBWtv!

Filipek - najwyrazistszy symbol "nowej ery" bitewnego freestyle'u, zdecydowanie najbardziej popularny spośród wolnostylowców młodego pokolenia, idol połowy polskich szkół ponadgimnazjalnych i…"zerokrotny" mistrz WBW. Po kolejnym niepowodzeniu na największej bitwie w kraju na Microphone Masters w Lublinie Filipek z pewnością będzie chciał nam udowodnić, iż wcale czuje się gorszy od tych, którym udało zdobyć mistrzowski pas (Szyderca i Bober) oraz od tych, którzy… wiedzą czym jest flow (Dolar). Jednak niewykluczone, iż podobnie jak na tegorocznych eliminacjach WBW zawodnik z Milicza swoją najtrudniejszą bitwę stoczy z nikim innym jak tylko z dj'em. Trzeba przyznać, iż Grejtu ma w swojej garści wszelkie dostępne atuty i tylko od niego będzie zależało, czy Filipek wyjdzie z tego starcia cało. Nie zapominajmy jednak, że - czego by nie mówić o dwukrotnym półfinaliście WBW - jego punchline'y zwykły bronić się same. Sprawdźcie bitwy Filipka na WBWtv!

Oj, będzie się działo ;)

 

Komentarze (0)

MC
SOCIAL MEDIA

   

NEWSLETTER

Dodaj e-mail aby dostawać info o bitwach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe