WBW 2018: Stara gwardia rządzi na inauguracji! 0

W sobotę, w klubie Trops w Poznaniu odbyły się pierwsze eliminacje WBW 2018. Była to impreza więcej niż godna inauguracji szesnastej edycji Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Na starcie bitwy zobaczyliśmy wielu uznanych graczy, impreza stała na naprawdę wysokim poziomie, a nakręcała ją nieustannie żywiołowo reagująca publika. Bitwa zakończyła się triumfem starych wyjadaczy - po kozackim finale z Osetem pełną pulę zgarnął wracający na WBW po rocznej absencji Szyderca. 

 

 

Pokaz siły faworytów w pierwszej rundzie 

Już w 1/8 finału z najlepszej strony pokazali się przyszli finaliści bitwy. Pierwszą rundę z hukiem rozpoczął Szyderca, soczystymi panczlajnami rozbijając Bristola, a zamknął ją Oset, który dzięki stylówce i płynności swej nawijki nie dał szans Adoemowi. 

Oprócz nich w 1/8 zabłysnął GML, kozacko współpracując z publiką i w świetnym stylu pokonując Skopka. Gratką dla fanów wolnego stylu było też z pewnością starcie zeszłorocznego półfinalisty Willa Spliffa z Feranzem. Willi nie stracił formy sprzed roku, natomiast Feri wpadł na imprezę raczej w celu zdobywania baru a nie sceny, co zdecydowało o jego szybkiej porażce. W pierwszej rundzie swoje zrobili też Bilu, Toszek, Pukuś i Bobi, choć ich zwycięstwa nie były aż tak spektakularne. 

Ćwierćfinały:

  • Szyderca vs Toszek
  • Bilu vs Pukuś
  • Will Spliff vs GML
  • Oset vs Bobi

Zdecydowanie najlepszą walką 1/4 było starcie GML'a z Willem Spliffem. Już w regulaminowym czasie bitwa stała na naprawdę niezłym poziomie, a to, co działo się w dogrywce bez bitu, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Gdy znajdujący się w naprawdę kozackiej dyspozycji GML zgarniał od publiki kilkadziesiąt sekund hałasu, wydawało się że Will lada moment pożegna się z bitwą, jednak ten raz po raz odpowiadał jeszcze mocniejszymi panczlajnami, ostatecznie triumfując po dwóch dogrywkach.

W pozostałych ćwierćfinałach ponownie błyszczał Szyderca, który przez lata nie stracił absolutnie nic ze swojego panczlajnowego sznytu. W tej domenie gonić go zaczął natomiast Bilu, który ostrymi linijkami rozłożył na łopatki Pukusia. W ćwierćfinale nie zawiódł rzecz jasna także Oset, kozacko wykorzystując w swej nawijce zaistniałe na scenie nietypowe okoliczności.

Finał najlepszą walką wieczoru

Chciałoby się powiedzieć, że tak powinno być zawsze, choć zdarza się tak bardzo nieczęsto. Jednak nim zobaczyliśmy walkę wieczoru, w starciach półfinałowych Szyderca uporał się z Bilem, a Oset z Willem Spliffem. Pojedynki te (z wyjątkiem rewelacyjnych wejść Szydercy) nie były aż tak porywające. 

W finale natomiast od początku do końca zgadzało się wszystko. Oset rozpoczął z grubej rury, kozacko lecąc na newschoolu i wyśmiewając przygotowane panczlajny Szydiego. Jednak ten w każdym temacie potrafił odpowiedzieć soczystym killerem i raz po raz przeciągał szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jeśli po finale cała publiczność skanduje "dogrywka! dogrywka!", to wiedzcie że bitwa musiała być zajebista. Była i to w ogromnej mierze dzięki poznańskiej publice. 

Jednak nie byłoby żywiołowych reakcji fanów, gdyby nie dziesiątki świetnych panczlajnów Szydercy. Wiadomo, nie wszystkie z nich wymyślane są na spontanie, jednak przed dwoma dniami w Poznaniu niemal każdy pocisk Szydiego był świetnym nawiązaniem do tematu, nawijki przeciwnika czy też kozackim ciągiem skojarzeń. Sobotnia dyspozycja mistrza WBW 2013 każe nam sądzić, iż na tegorocznej edycji występ w wielkim finale to dla niego jedynie plan minimum. Podobnie powinno być też w przypadku Oseta, który w finałowej walce odpalił prawdziwą petardę i tylko ze względu na rewelacyjną formę Szydiego nie wystarczyło mu to na końcowy triumf.

Trzecie miejsce na poznańskiej bitwie przypadło z kolei Bilowi, który w walce o pozycję na najniższym stopniu podium uporał się po dogrywce z Willem Spliffem. Wrocławski zawodnik jest świetnym przykładem na to, iż dzięki ciągłej praktyce i nieustannie kipiącej zajawce można we freestyle'u osiągnąć naprawdę znaczący progres. Przed rokiem Bilu nie wygrał na WBW niemal żadnej walki, natomiast w tym roku zdaje się, iż jego mocne panczlajny i całkiem dopracowana stylówa wystarczą co najmniej na występ w jesiennym półfinale. Poza trzema zdobywcami miejsc na podium na uznanie zasługują z pewnością czwarty na bitwie Will Spliff oraz GML. Obaj panowie stworzyli wspólnie mega widowisko w ćwierćfinale, a także w pozostałych pojedynkach pokazywali, iż w tym roku na WBW będą liczyć się w walce o najwyższe laury.

W Poznaniu dopisało nam naprawdę wszystko. Od wysokiego poziomu bitwy, przez udane werdykty sędziów, dobrą robotę wykonaną przez prowadzącego Bobera, świetnie wyselekcjonowane bity od DJ'a Grejtu, aż po kozacko reagującą publiczność. Wszystko to dało nam jedną z fajniejszych bitew, na jakich w ostatnim czasie miałem przyjemność się pojawić. Nie wiem, jak dużą rolę odegrał w tym wypity przeze mnie alkohol, ale bawiłem się naprawdę kozacko. 

Zostaje nam liczyć na to, że kolejne przystanki WBW 2018 okażą się równie udane i widowiskowe jak poznańska inauguracja. My nie zwalniamy tempa i widzimy się już za tydzień w Krakowie. Elo!

Komentarze (0)

MC
SOCIAL MEDIA

   

NEWSLETTER

Dodaj e-mail aby dostawać info o bitwach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe