KOSZYK JEST
PUSTY

WBW 2017: Grajcie na Wawrzyna

paź02

WBW 2017: Grajcie na Wawrzyna

Wolny styl jest to taka przedziwna dyscyplina, w której nikomu nieznany zawodnik nigdy nie stoi na straconej pozycji w rywalizacji z tuzami sceny. Wawrzyna przed eliminacjami w Gdańsku kojarzyło naprawdę niewielu. Los zgotował mu możliwie najtrudniejszą drabinkę, a on na luzie przejechał się po faworytach. Zgarnął tym samym 30 pkt. do ligowej tabeli eliminacji WBW 2017 i prawdopodobnie zapewnił sobie występ w listopadowych półfinałach.

I trzeba uczciwie przyznać, że to był zdecydowanie najbardziej pozytywny aspekt gdańskich eliminacji. Wawrzyn samemu nawinął na jamie, iż przyjechał do Klubu Medyk z nadzieją na przejście preelimek, a tu nagle siłą rozpędu zdołał pokonać także Yowee'ego, Kaza, Radziasa oraz Bambo i cieszyć się z triumfu. I to nie byle jakiego. Raper z przez całą bitwę leciał najrówniej i najlepiej ze wszystkich startujących, a w żadnym z jego zwycięstw nie było ani krztyny przypadku. Dobrze odrobiona praca domowa? Pewnie tak, choć nie w tym sensie, o jakim zapewne myślicie...

Wawrzyn może i nie imponował zajebistą stylówą, ale przez cały czas leciał ciągiem kozackich skojarzeń, w których próżno było doszukiwać się preemade'ów i prostych schematów za to niebanalnych linijek oraz wyszukanych odniesień mieliśmy bez liku. Serio zajawka. Poza Wawrzynem mieliśmy w Gdańsku sporo zawodników rzucających nie mało przygotowanych panczlajnów, a mimo to, że zawsze mieli się oni czym ratować, to wypadli w Klubie Medyk znacznie bladziej od triumfatora bitwy.

No właśnie, ale przejdźmy do jej pozostałych aspektów. Po pierwsze, jak to zawsze bywa w Gdańsku, mieliśmy zajebistą publikę. Sama bitwa należała raczej do jednych z gorszych na tegorocznych eliminacjach, a publika chyba jeszcze nigdzie nie była aż tak żywiołowa. Pewnie gdyby fani dostosowali się do poziomu wejść większości zawodników, to samemu miałbym już dość po pierwszej rundzie starć, a w przypadku, gdy nakręcali oni imprezę przez cały czas jej trwania, do końca można było kozacko się bawić.

Poza Wawrzynem na słowa uznania zasłużył z pewnością Bambo, który w niezłym stylu zdołał zgarnąć drugą pozycję. Nie jest to może gracz, którego freestyle'em jakoś niesamowicie bym się jarał, ale po raz kolejny zdołał on udowodnić swoją przynależność do szerokiej czołówki sceny i fakt, iż w pełni zasłużył, by załapać się do najlepszej "16" tegorocznego WBW. Z kolei trzeci na bitwie Radzias nie tylko popisał się konkretnym saltem w starciu z Wawrzynem, ale też imponował stylówą i fajnymi linijkami, a jak sam wspomniał na jamie była to tylko rozgrzewka przed eliminacjami w jego rodzinnym Białymstoku. Kaz jak to Kaz leciał zdecydowanie najpłynniej i najlepiej technicznie ze wszystkich startujących, jednak także dla niego Wawrzyn okazał się przeszkodą nie do przejścia.

I to by chyba było na tyle. Poza wspomnianymi zawodnikami na bitwie w Gdańsku nikt specjalnie mi nie zaimponował, a wytykać wyjątkowo słabych czy pisać o niefortunnych werdyktach nie zamierzam. Liczy się przede wszystkim to, że kolejny kozacki gracz przebojem wdarł się na scenę i najpewniej zawalczy z jej innymi tuzami w listopadowych półfinałach. Na tę chwilę Wawrzyn zajmuje jedenastą pozycję w ligowej tabeli eliminacji i z dużą dozą prawdopodobieństwa nie straci on miejsca w najlepszej "16" aż do końca eliminacyjnych zmagań.

A ich kolejna odsłona czeka nas już w najbliższą sobotę w Białymstoku! Na bitwę z pewnością wpadnie lokalny faworyt Radzias, a chodzą też słuchy, że pojawią się mistrzowie z Bielska, Bober i Pueblos. Nic tylko kupować bilet i wbijać do Klubu Rejs. Do zobaczenia!

paź  02
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl