KOSZYK JEST
PUSTY

+48 784 949 081

info@wbw.pl

Aktualności

lis04

Ostatnia batalia o miejsce w Wielkim Finale WBW 2015

Za nami już wszystkie sześć eliminacji WBW 2015! Naszą freestyle’owa podróż po całej Polsce zakończyliśmy tam, gdzie miesiąc temu się ona rozpoczęła, czyli w Warszawie. Do stołecznego klubu niePowiem zawitała rekordowa ilość fanów wolnego stylu, którym przyszło oglądać chyba najsilniej obsadzoną z tegorocznych imprez. Co prawda główni faworyci WBW nie brali w niej udziału z racji wygrania wcześniejszych bitew, lecz prócz nich zobaczyliśmy w sobotę całą plejadę najlepszych aktywnych freestyle’owców.

lis  04
Więcej
paź27

WBW 2015 - Wyczekany i zasłużony triumf faworyta

Wielki finał WBW 2015 zbliża się już wielkim krokami, lecz po świetnych eliminacjach we Wrocławiu, przyszło nam odwiedzić jeszcze jedno miasto z bogatymi tradycjami wolnego stylu. Białystok wychował już dwóch mistrzów Wielkiej Bitwy Warszawskiej: zasiadających w sobotę w jury, Poga i Sosena. Reprezentanci wschodniej ściany triumfowali odpowiednio w 2005 i 2010 roku, więc by dopełnić regułę zgarniania przez nich pasa co pięć lat, na sobotnich elimkach powinniśmy byli oczekiwać sukcesu któregoś z lokalnych zawodników. Jednak kto wierzy w tego typu przesądy mógł zawieść się podwójnie, bo nie dość, że Białostoczanie nie sprostali wyzwaniu, to i seria półfinałowych klęsk Filipka została wreszcie z hukiem przerwana.

paź  27
Więcej
paź05

WBW 2015 - Łódzki popis "drugiej ligi"

Na drugie tegoroczne eliminacje udaliśmy się do Łodzi, by wyłonić tam kolejnego wielkiego finalistę WBW 2015. Na starcie preeliminacji zobaczyliśmy pięćdziesięciu paru, różnej klasy zawodników, którzy bardzo szybko zorientowali się, że najłatwiej zaskarbić sobie serca publiki poprzez obrażanie rządu i uchodźców. Ich wejścia w myśl: „w rapie liczy się przekaz” (najlepiej: „jebać uchodźców) raczej nie stały na najwyższym poziomie, lecz spokojnie można było wyłonić kilkunastu, którzy poza mądrościami społeczno-politycznymi zagwarantują nam też świetne bitwy.

paź  05
Więcej
wrz20

WBW 2015 - Pierwsze sprawozdanie z pola bitwy

Zgodnie z oczekiwaniami do najlepszej szesnastki dostali się za to Cros, Jędrzej, Biały i Milu, bardzo pozytywnie zaskoczył chyba najlepszy w preeliminacjach Bober, a już na tym etapie stylowo zaprezentowali się Dejwid i Babinci. Przeczytana przez Theodora lista zawodników, którzy awansowali do bitew nie robiła wielkiego wrażenia- finalistów z zeszłego roku było zaledwie trzech, a o połowie zawodników spora części publiki mogła nigdy wcześniej nie słyszeć. Zdradzę jednak, że ci mniej rozpoznawalni dali radę, a najlepszym tego dowodem jest przecież fakt, iż to oni rozjebali największych faworytów i uplasowali się na najwyższych pozycjach.

wrz  20
Więcej
wrz13

WBW 2015 - W oczekiwaniu na "szczęśliwą trzynastkę"

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, trzynasta już edycja Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Jak wiadomo, liczba ta kojarzona jest raczej negatywnie, a o tym, że rzeczywiście może być pechowa przekonał się chociażby sam Roman Polański, ale uspokajam, nas nic złego na pewno nie spotka. Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w kontekście WBW trzynastka będzie szczęśliwa i to do tego stopnia, że bardzo prawdopodobne, iż nadchodząca edycja nie tylko przebije jeśli chodzi o poziom i show swoją wybitną poprzedniczkę, ale i znaczną większość poprzednich edycji. Co oczywiste, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc po tym co zawodnicy zaserwowali nam w zeszłym roku na WBW oraz parę miesięcy temu chociażby na bitwach o Pitos czy Stocznie, oczekiwania, chcąc nie chcąc, muszą być ogromne.

wrz  13
Więcej
sie18

Parunastu wspaniałych, ale który najlepszy? - czyli ranking mistrzów WBW

Jedenastu - tylu do tej pory mieliśmy mistrzów Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Łatwo policzyć, że powinno być ich dwunastu, ale z winy dwukrotnego posiadacza Muflona mamy ich o jednego mniej. Jednakże w tym rankingu będziemy mieli dwóch Muflonów, bo zamierzam uplasować w nim mistrzów z każdego roku, biorąc pod uwagę jedynie ich ówczesną formę, umiejętności oraz finałowy występ. Każdy z posiadaczy pasa WBW począwszy od Rufina, a kończąc na Edziu to świetny freestyle’owiec, którego apogeum formy przychodziło bardzo często na wygrany przez niego finału WBW. Święcone przez tych MC’s triumfy były bardzo różne, kończyły finały stojące na odmiennym poziomie, gromadziły nierówną rzeszę fanów, bywały wielkie, ale nie brakowało też mniejszych lub większych kontrowersji.

sie  18
Więcej
sie18

Microphone Masters IX i X, czyli zderzenie pokoleń

Gdy doszła do mnie informacja, że w niedługim czasie dojdzie do reaktywacji cyklu Microphone Masters, byłem szczerze zajarany. Szybko odświeżyłem sobie video z poprzednich edycji, a tam pamiętne spotkania Mufla z Te-Trisem i Pe, zajebisty pokojowy freestyle 3-6 z Flintem, konfrontacje reprezentantów Freestyle Palace z ich odwiecznym wrogiem Bośniakiem, wygłupy Poga i Procentee czy świetne punchline'owe starcie chyba największych tuzów w tej dziedzinie, czyli wcześniej wspomnianych Muflona i Trzysześcia.

sie  18
Więcej
lip29

Dokąd zmierza dziś polski freestyle i czy aby na pewno ma się dobrze?

"Dokąd zmierza dziś polski freestyle i czy aby na pewno ma się dobrze?" - tak zdecydowałem się zatytułować mój pierwszy felieton traktujący o naszym rodzimym, hiphopowym stylu wolnym, będzie to również pytanie przewodnie dla wielu dalszych przemyśleń, którymi chciałbym się tu z Wami dzielić. Jako że należę do grona fanów "młodych stażem", nie zamierzam wymądrzać się nadto na temat starszych bitew, które znam bardzo dobrze, lecz jedynie z youtube'a, będę o nich wspominał odnosił się do nich, lecz za priorytet wezmę sobie rozważania nad tym, co dziś dzieje się na scenie. Zacznę bardzo ogólnie, chcę, by otwierający ten cykl tekst był swoistym wstępem do dalszych rozważań, zahaczę w nim o tematy, które w następnych artykułach będę rozwijał i wzbogacał o przytaczanie nowych opinii bardziej fachowych osób i swoje skromne, subiektywne przemyślenia. No to lecimy, na temat, choć samymi pisankami :) (w kontekście dzisiejszych bitew wcale nie brzmi mi to obco)...

lip  29
Więcej
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl